Kova burcu kadını modern giyinmeyi sever. Burçlar arasındaki en özgür ruhlu burç olan Kovalar kombinlerinde aykırı seçimler yapabilir. Kimsenin giymeye cesaret edemediği parçaları onlar rahatlıkla kullanabilir. Umursamaz tavırları Kova burcunun karakteristik özellikleri arasındadır.

Farklı olmayı seven Kova burcu kadını, çok renkli ve desenli parçalar sever. Herkesin alışveriş yaparken eli siyah, beyaz ve griye giderken onlar kırmızı, mavi, sarı, turuncu  gibi canlı ve parlak renkleri tercih ederler. Desenleri birbirine karıştırarak kullanabilecek kadar da cesurdurlar.

İş hayatında maskülen seçimleri tercih ederler. Bu tarz, daha sade giyinmeyi planladıklarında bile spor ayakkabılarını renkli seçerler. İş hayatında spor ayakkabı ne alaka derseniz, onlar kumaş pantolonları topuklu ayakkabı yerine spor ayakkabıyla kullanmayı tercih ederler. Salaş giyinmeyi severler.

En sevdikleri renk mavi ve lacivert tonlarıdır. Özgürlüğü simgeleyen bu renkler Kova burcu kadının vazgeçilmezidir. Trendleri yakından takip eder. Aksesuar kullanmayı çok sever. Şal, şapka, atkı tüm yaratıcılıklarıyla kombinlerine eşlik eder. Nerede en değişik veya özel tasarım takı varsa bilin ki direk gözleriyle seçer ve satın alırlar.