Bilinmeyen yerler, yeni insanlar, yeni fikirler ve yeni maceralar keşfetmeyi çok seven Yay burcu. Çok özgürdür. Hayatında modası geçmiş tabulara yer yoktur. Dolabında hiç yoktur...

Yay burcunun dolabını açtığınızda gökkuşağının tüm renklerini görebilirsiniz. Pamuk, keten gibi doğal materyalleri çok sever. Farklı kültürlere çok meraklıdır. Kıyafetlerinde de etnik ve bohem parçaları, dolabındaki mevcut ürünlerle harmanlama konusunda çok başarılıdır. Püsküller ve yöresel motifler onların vazgeçilmezidir.

Yay burcu kadınlarının sürekli şık giyinmek gibi bir derdi yoktur. Günlük kombinlerinde jean pantolondan vazgeçemez. Kadife pantolonlarda sevdiği etnik giyim tarzıyla oldukça uyumludur. Oversize salaş hırkalar, uzun atkılar sanki onlar için tasarlanmıştır. Dikkatleri üzerine çekmeyi sever ve asla moda kurbanı olmaz.

Bej, krem ve pastel tonlar vazgeçilmezidir. Triko balıkçı kazaklar kış kombinlerinde olmazsa olmazıdır. Dramatik bir tarzı olan Yay kadını bazen umursamazlık derecesinde olan rahatlığıyla bilinir. Bu rahatlık kıyafetlerinede yansır. Yay burcu kadını için düz ayakkabılar, kovboy çizmeler, kalın topuklu botlar etnik görünümlerine eşlik eder. Çanta tercihleri daha çok soft renklerdeki sırt çantalarından veya omuzdan askılı çantalardan oluşur. Rahat olduğu kadar dikkat çekici kıyafetleri sever.