x

Büyük Beden Tişört

Tişört, yaz aylarının neredeyse zorunlu kıyafetidir. Yaz aylarının gözdesi tişörtlerde aranan en önemli özellik rahat ve şık olmasıdır. Büyük beden tişört çeşitleri için rahatlık, şıklıktan daha ön planda gibi gözüküyor ama asıl olarak büyük beden kıyafetlerden kusur kapatması bekleniyor. Bu yanlış algı, büyük beden kadınların günlük ya da salaş tarz büyük beden tişört modellerini daha çok tercih etmesiyle sonuçlanıyor. Fakat Sementa’nın büyük beden tişörtleri ile hem rahat hem de şık olmak mümkün.

Büyük Beden Tişört Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Eğer bedenininiz 44 ve üzeri ölçülere sahipse büyük beden reyonlarından alışveriş yapmak durumundasınız. Büyük beden kıyafetlerin ilk işlevi kilo kapatmak gibi algılanıyor. Bu da büyük beden giysilerin şıklıktan taviz vermesi sanılıyor. Oysa büyük beden hanımlar da her tarz, her renk, şık ve rahat giysiler kullanabilir.


Rahatlık için kumaş seçimi ilk kriterdir. Viskoz kumaş, oldukça konforlu bir kumaş olarak bilinir. Yazın giyeceğiniz büyük beden viskoz tişörtlerin içinde terleme olasılığınız çok düşüktür. Aynı zamanda viskoz, yumuşak ve uçuş uçuş bir kumaş olduğu için vücut hatlarını belli etmez. Bu yüzden büyük beden kadınların tişört alırken viskoz kumaştan yapılmış olmasına dikkat etmesi gerekir. Koyu renk, desensiz tişörtler de büyük bedenler için adeta bir zorunluluk gibi düşünülüyor. Aslında doğru kumaşı bulduğunuz her renk ve baskılı ya da desenli tişörtleri tercih edebilirsiniz. Desenlerin küçük, yakaların da geniş ya da V yaka olmasına dikkat etmeniz yeterli.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.