x
İade İşlemleri
 • İade Koşulları Nelerdir?

  Satın almış olduğunuz kullanılmamış, hasarsız ve iç/dış etiketleri kesilmemiş ürünlerinizi iade edebilirsiniz.
  Hijyen koşulları gereği iç giyim ürünlerinde iade yapılmamaktadır.

 • İade süreniz nedir?

  Tüketici Kanunu'ndaki, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ilk on dört (14) gün içerisinde iade edebilirsiniz. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde ise süre 30 gündür. Bu süreyi aşan durumlarda iade işlemi yapılamayacaktır.

 • Ürün iade aşamalarınız nelerdir?

  İade işlemlerinizin başlatılabilmesi için siparişinizle birlikte gönderilen E-Arşiv faturanızın üzerinde yer alan İade bölümünün eksiksiz bir şekilde doldurulup, tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.
  İade ürünlerinizi UPS ve MNG Kargo ile gönderebilirsiniz. Bu kargo şirketleri ile yapacağınız gönderiler için kargo ücreti ödemeyeceksiniz. Farklı kargo firmaları ile gönderim yapmak isterseniz kargo ücretinin tarafınızdan karşılanması gerekmektedir. UPS Kargo ücretsiz gönderim kodu 7216RF, MNG Kargo ücretsiz gönderim kodu 412073080 dir.
  İade ürününüzün bize ulaşmasını takiben, yetkililerimizce yapılacak incelemelerin ardından kullanımdan kaynaklanan bir hata tespit edilmediği takdirde, ürün bedeli hesabınıza veya kartınıza iade edilecektir.


  *Teslim alındıktan sonraki 14 gün içerisinde bilgi verilmeyen ya da satılabilirliği bozulan ürünler, Sementa tarafından iade alınmayacaktır.

 • İptal ve iade durumunda geri ödeme nasıl ve ne zaman ulaşır?

  Ürün iadesi ya da iptali sonrasında iade edilecek tutar yapmış olduğunuz ödeme şekline göre geri ödenecektir.

  Ödemeniz kredi kartıyla ile yapıldıysa iade tutarı kart hesabınıza yatırılacaktır.

  Havale/Eft veya kapıda ödeme yöntemiyle gerçekleşen ödemelerin iadesi ise IBAN no hesabınıza yapılacaktır. IBAN numaranızı 0312 736 36 82 nolu müşteri hizmetleri hattımızı arayarak iletebilirsiniz. 

  Ödeme işlemi sonrasında size mail yoluyla bilgilendirme yapılır. 

  Yapılan ücret iadesinin kart hesabınıza veya banka hesabınıza yansıma süresi bankanıza göre değişiklik gösterebilir.

  Ödemenizi kredi kartı kullanarak taksitlendirme yaptıysanız tutarın tamamı sahibi olduğunuz kredi kartınızın bankasına tarafımızca tek seferde ödenir. Bu aşamadan sonra banka bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır ve çeker (ekstreye ve – olarak yansır ).

  Bu işlem taksit sayısı süresince devam eder.

 • Fiziksel mağazalardan iade ve değişim yapabilir miyim?

  İnternet mağazamızdan satın alınan ürünler, fiziksel mağazalara iade edilememektedir. Değişim seçeneği sunulmamaktadır.

 • Mağazalarınızdan iade yapabilir miyim?

  Online mağazamızdan satın alınan ürünlerle ilgili iade işlemleri sadece online mağazamız üzerinden gerçekleşir. Diğer mağazalarımızdan iade veya farklı bir işlem yapılamayacaktır.

 • İade işlemlerinde kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

  Anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri UPS Kargo ve MNG Kargo’dur. Bu kargo şirketleri ile yapacağınız gönderimlerde kargo ücreti ödemeyeceksiniz. Farklı bir kargo şirketi ile yapılan gönderimlerde kargo masraflarının sizin tarafınızdan karşılanması gerekmektedir.

 • Siparişimdeki ürün/ürünler yanlış geldi, ne yapmalıyım?

  Siparişini verdiğiniz ürün ile size gönderilen ürün aynı değilse  0312 736 36 82 numaralı müşteri hizmetleri hattımızı arayabilirsiniz. Müşteri hizmetleri yetkilimiz ile yapacağınız görüşmenin ardından size verilen kargo gönderi kodu ile ürününüzü hiçbir kargo ücreti ödemeden adresimize geri gönderebilirsiniz. Talebinizin işleme alınabilmesi için 14 günlük yasal iade sürenizi aşmamanız gerekmektedir

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.