x
Teslimat ve Kargo İşlemleri
 • Siparişim ne zaman kargoya verilir?

  Sementa olarak siparişlerinizin hızlı ve sorunsuz bir şekilde ulaştırılması bizim için önemli ve değerlidir. Bu sebeple siparişleriniz en geç 2 iş günü içerisinde hazırlanıp kargoya teslim edilmektedir. Hafta sonu ve tatil günlerinde verilen siparişler ise takip eden ilk iş günü içinde kargoya verilmektedir.

  İndirim dönemlerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle kargoya verilme süresi 2-4 iş günü arasında değişmektedir.

 • Hangi kargo şirketleriyle çalışıyorsunuz?

  Siparişlerinizin gönderiminde MNG ve UPS Kargo ile çalışmaktayız.

 • Ödeyeceğim kargo ücreti ne kadar?

  300 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsizdir. Standart gönderi ücreti 12,90 TL'dir. 

 • Ücretsiz kargo seçeceğiniz var mıdır?

  sementa.com'dan yapacağınız 300 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsizdir. 

 • İade için kargo ücreti ödeyecek miyim?

  Anlaşmalı olduğumuz MNG ve UPS Kargo’yu tercih etmeniz durumunda herhangi bir kargo ücreti ödemeyeceksiniz. Farklı bir kargo şirketiyle gönderim yapmak isterseniz kargo ücreti tarafınızdan karşılanacaktır.

 • Yurt dışına gönderim yapıyor musunuz?

  Dünya'nın her yerine gönderim yapılmaktadır.

 • Kargomun durumunu nasıl takip edebilirim?

  Siparişiniz kargoya verildiğinde size bilgilendirme amaçlı sms ve e-mail gönderilecektir. E-mail ve sms içinde yer alan kargo takip linkini tıklayarak kargonuzun durumunu takip edebilirsiniz.

  Aynı zamanda sementa.com’a üye girişi yaptıktan sonra hesabınızdaki Siparişlerim bölümünden siparişinizin son durumunu görüntüleyebilir ve kargo hareketlerinizi takip edebilirsiniz.

 • Kargo teslimat adresinde beni bulamazsa ne olur?

  Kargo firması siparişinizi belirtmiş olduğunuz adrese teslim eder. Adresinizde sizin dışınızda birinin bulunması halinde kimlik ibrazı karşılığında teslimatı gerçekleşir. Adreste hiç kimsenin bulunamaması durumunda ise paketinizi en yakın şubeden alabileceğinize dair bir not bırakır. Üç gün içerisinde paketinizi şubenden almamanız durumunda siparişiniz sementa.com deposuna geri döner.

 • Sipariş teslimat adresimi değiştirmek istiyorum, nasıl yapabilirim?

  Herhangi bir siparişinize ait teslimat adresini değiştirmek için 0312 736 36 82 numaralı müşteri hizmetleri hattımızı aramanız gerekmektedir. Siparişiniz henüz kargoya verilmediyse gönderim yeni adresinize yapılacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.