Akrep burcu kadınlarının en belirgin özelliği seksi olmasıdır. Seksilik üzerine yapışmış bir burç olmasına rağmen, çoğu zaman gizemli seksiliği tercih eder. Kumaş tercihinde dantel, saten gibi romantik esintiler taşıyan dokuları kullanmayı sever.

  Uçlarda yaşamayı çok seven akrep burcu, deri ürünler kullanmaya bayılır. Deri pantolon, ceket, elbise tam ona göredir. Bu parçalarla birlikte stiletto veya topuklu çizme olmazsa olmazıdır. Üstelik bu şekilde giydiklerinde fazla çaba sarfetmeden trend olmayı başarırlar.

   Aksesuar kullanmak Akrep burcu için çok önemlidir. Büyük boyuttaki aksesuarlara bayılırlar. Stilini şapka, gözlük, küpe, atkı veya kolyeyle tamamlamayı sever. Ne kullanacaksa en büyük boyunu seçeceğine emin olabilirsiniz. Aksesuarların arkasına gizlenmeyi sever.

   Siyah hiç tartışmasız Akrep burcu kadınına aittir. En fazla kullandıkları renk siyahtır. Gece veya gündüz hiç farketmez, siyahı her saatte farklı şekilde kombinleyebilir. Bir diğer sevdiği renk bordodur. Çanta ve ayakkabı seçimlerinde bordo rengi kullanarak kombinini hareketlendirir.

   Günlük tarzında bir çoğu skinny jean, oversize ceketler ve triko kazak tercih ederler. Bazen de hırka modellerini, düğmelerini ilikleyip bluz niyetine kombinler. Günlük tarzlarında da sivri burunlu topuklu ayakkabı kullanmayı severler. Spor ayakkabılar pek onlara göre değildir.

   Akrep kadınlarının gözleri duygu yüklüdür. Ne hissettiklerini gözlerine bakarak anlayabilirsiniz. Bu sebeple makyajda da öne çıkan tabiki gözleri oluyor. Rimel yada eyeliner olmazsa olmazlarıdır. Dumanlı göz makyajı, gizemli gözlerini çok güzel yansıtıyor.