x

Erkek Gömlek Modelleri

Erkeklerin en ideal giyim ürünlerinden biri gömleklerdir. Erkek modasının vazgeçilmez parçaları olan erkek gömlek modelleri, hangi mevsimde olursak olalım erkekler tarafından her daim tercih edilir. Günlük, spor ve klasik gömlek çeşitleri erkek giyimi üzerine hizmet veren her markada bulunmak durumunda.


Erkek gömlekleri; kumaş, yaka, renk, desen ve kesimleriyle her tarza uygun o kadar fazla çeşide sahip bir tekstil ürünü ki erkek gömlek modelleri arasında seçim yapmak oldukça kafa karıştırıcı bir etkinlik halini alıyor. Takım elbise içine giyilen klasik gömlekler genellikle düz renk olurken; oduncu gömlekler ve keten gibi farklı kumaşlardan elde edilen spor gömlekler kareli, desenli ve çizgili üretilebiliyor. Klasik yakalar, dik yakalar ve birçok farklı yaka tipi de gömleklerin tarzını belirliyor.


Kendi stilinize uyan gömlek seçimini yapabilmek için Sementa’nın erkeklere özel gömlek kategorisine mutlaka bakın. Sementa, her tarza uygun uzun kollu erkek gömlek çeşitlerini geniş bir yelpazede sizlerin beğenisine sunuyor. Sementa’nın uzun kollu erkek gömlek modelleri arasında keten, pamuk ve polyester ağırlık kumaşlara yer verildi. Desenli, düz renk, kareli ve puanlı spor gömlekler ile düz klasik gömlek modelleri Sementa’nın erkek moda koleksiyonunda yerini alıyor.

Gömlek Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bunca farklı marka ve farklı model arasında gömlek seçimi yapmak erkekler için tam bir eziyete dönüşüyor. Gömlek tercihlerinizde işinizi kolaylaştıracak ilk adım, hangi tarz gömleğe ihtiyaç duyduğunuzu belirlemek. Stili belirledikten sonra, mevsime göre hareket etmenizde fayda var. Eğer yazlık bir gömlek alacaksanız kol boyuna odaklanıp uzun kollu erkek gömlek modelleri arasından seçim yapmazsınız. Bu da seçenekleri neredeyse yarıya indirmenizi sağlar. Bu kriterlerden sonra daha şahsi kriterler aramalısınız. Tarzını ve mevsime uygunluğunu belirlediğiniz gömleğin bu noktada kalıbının size uygun olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Tercih edeceğiniz gömleğin omuzlarınıza tam oturması ve kol boyu çok önemlidir. Omzunuza oturmayan, kolları kısa ya da uzun kalan gömleklerin kalıpları size göre değildir.


Gömleklerin kesimleri de vücudunuza göre olmalı. Fit bir görünüm için dar kesim gömlekler giymek isteyebilirsiniz fakat bu, sizin benden kusurlarınızı ortaya çıkarıyorsa dar kesimleri tercih etmek hata olur.


Gömlek alışverişi yaparken yakalara mutlaka dikkat edin. Bir gömleğin yakasının size büyük ya da küçük olmadığını anlamak için tek parmağınız boynunuz ile gömlek yakasının arasına sokun. Eğer parmağınız bu aralığa sığmadıysa gömlek size küçüktür. Eğer arada fazla boşluk kaldıysa gömleğiniz size büyük geliyor demektir. Fit gömlek almak istiyorsanız püf nokta hareket ettiğinizde gömlek düğmelerinin çekme yapmamasıdır. Gömlek düğmeleri kumaşı çekiştiriyor ve özellikle kollarınızı hareket ettirdiğinizde ya da oturduğunuzda gömleğin önü bombeler oluşturarak içinizi gösteriyorsa bu gömlek sizin kalıbınız değildir. Bir beden büyüğünü almanız daha şık görünmenizi sağlayacaktır. Gömlekleriniz giyerken ütülü olmalarını da ihmal etmeyin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.