Hırkalar Nasıl Giyilmeli?

Hırka bundan birkaç sene öncesine kadar yaşlıların sırtı üşümesin diye kullandıkları, ev sınırlarının dışında kullanılmayan bir kültür mirası iken son yıllarda nasıl hepimizin hayatına bu kadar hızlı giriş yaptı?

Dünyada sokak modası akımının başlamasıyla birlikte önce uzun hırka sonra kısa hırka modelleri farklı renk ve desenlerle hayatımıza girdi. Artık dolabımızın olmazsa olmaz parçaları oldular.

Hep söylediğim gibi giyinmek istediğiniz parçayı nelerle tamamladığınız ve nasıl kullandığınız çok önemli. Hırka, stiletto ve kumaş pantolonlarla zarif bir kombinin parçası olurken, spor ayakkabı ve jean modelleriyle spor bir parça olabilir.

Basic hırka, uzun yada kısa kısa model farketmez, sıfır yaka tişörtlerle giyilip tayt veya jean pantolonlarla tamamlandığında mutlaka şal kullanmalısınız. Şal kullanmak görüntünüzü hareketlendirecektir. 

Orta boylu ve uzun boylu kadınlar uzun hırka modelleri tercih edebilecekken, kısa boylu kadınlar için çok uzun boy hırkalar uygun olmayacaktır. Basende bitmesi yeterlidir.

İş hayatında hırka, gömleklerle birlikte kullanıldığında daha feminen bir görünüm kazanır. Triko pantolon veya triko etek ile mükemmel uyumu yakalayacağınıza şüphe yok.

Elbise üzerinde kullanılacak olan hırka uzun tercih edilmeli. Daha dinamik bir görüntü yakalamak için kemerle kombinlemeyi denemelisiniz.Kemer kullanmak belinizi olduğundan daha ince gösterecektir. Tarz bir botla sokak stili yıldızlarını aratmayacaksınız.

Pileli etekleri hırkalarla kullanmanın tam zamanı. Midi eteklerin üzerine düz tişört kullanın ve yumuşak dokulu triko hırkalarla kombinleyin. Hırkanın boyu diz hizasını geçmemeli. Bu görünümle olduğunuzdan daha uzun görüneceksiniz.

Sezonun en trend hırkalarına ulaşmak için Sementa sitesine göz atabilirsiniz.